fot. PAP/Marcin Obara

Zjednoczona Prawica ma kontynuować rozmowy dot. oferty programowej i Nowego Ładu

W tym tygodniu Zjednoczona Prawica ma kontynuować rozmowy dotyczące głównie oferty programowej i Nowego Ładu – mówił Krzysztof Sobolewski. Szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości podkreślał, że PiS szanuje „zdanie każdego z uczestników Zjednoczonej Prawicy” w sprawie Funduszu Odbudowy.

W ostatnią niedzielę doszło do spotkania prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, szefa Porozumienia, Jarosława Gowina, oraz lidera Solidarnej Polski, Zbigniewa Ziobry. O to, czy w ramach koalicji rządzącej nadal trwają rozmowy dotyczące poparcia ratyfikacji decyzji o zasobach własnych Unii Europejskiej, której sprzeciwia się Solidarna Polska, pytany był Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości.

W tym tygodniu są kontynuacje rozmów. Natomiast w kwestii Krajowego Planu Odbudowy szanujemy zdanie każdego z uczestników Zjednoczonej Prawicy. Staramy się przekonać jednego z naszych koalicjantów do zmiany zdania, natomiast raczej nie przewidujemy, aby to było najważniejszą rzeczą, którą w tej chwili powinniśmy zrobić – powiedział Krzysztof Sobolewski w Polskim Radiu.  

Polityk mówił, że podczas głosowania w Sejmie nad ustawą ws. ratyfikacji decyzji o zasobach własnych, dotyczącej Funduszu Odbudowy, nie spodziewa się czarnego scenariusza. Poparcie wyraziła Lewica oraz koło Polska2050.

Patrząc matematycznie – jest większość, która wyraża troskę o interes Polski. Natomiast pozostali, jak widać, w słowach są mocni, a jeśli przychodzi do realizacji interesu Polski, to okazują się małymi ludźmi – wskazał Krzysztof Sobolewski.

Krzysztof Sobolewski zwrócił uwagę, że w PO jest rozdźwięk dotyczący poparcia decyzji o zasobach własnych. Szef Platformy Obywatelskiej, Borys Budka, cały czas jest przeciwny ratyfikacji dokumentu. We wtorek rząd przyjął projekt ustawy ws. ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE.

4 maja na dodatkowym posiedzeniu projektem zajmie się Sejm. Ratyfikacja przez kraje członkowskie decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE jest konieczna do uruchomienia wypłat z unijnego Funduszu Odbudowy. Podstawą do sięgnięcia po środki z Funduszu Odbudowy będzie Krajowy Plan Odbudowy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl