fot. PAP/Radek Pietruszka

Politycy Zjednoczonej Prawicy: Stawką w wyborach prezydenckich są dalsze rządy PiS-u, SP i Porozumienia

Politycy Zjednoczonej Prawicy apelują o pełną mobilizację w czasie kampanii wyborczej i oddanie głosu na prezydenta Andrzeja Dudę. Stawką w tych wyborach – jak podkreślają – są dalsze rządy Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Porozumienia.

Europoseł Patryk Jaki nie ma złudzeń. Jak zauważa, mając po stronie opozycji prezydenta oraz Senat, nie da się rządzić.

Jednocześnie polityk pozytywnie ocenił pięcioletnią kadencję Andrzeja Dudy.

– Musimy być w pełni zmobilizowani do tego, żeby – nawet jeśli ktoś ma uwagi do pracy pana prezydenta – zagłosować na Andrzeja Dudę. Nie ma lepszej alternatywy. Uważam, że pan prezydent pokazał się od bardzo dobrej strony, chociażby podczas spotkań międzynarodowych, jeśli chodzi o prowadzenie polityki historycznej. (…) Andrzej Duda ma najlepsze papiery do tego, żeby dalej pełnić tę funkcję. Ma za sobą pięć lat kadencji i mam silne przekonanie, że może te wybory wygrać, ale to oczywiście zależy od nas – zaznacza europoseł Patryk Jaki.

W najbliższą sobotę odbędzie się inauguracja kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. W Warszawie odbędzie się konwencja. Politycy PiS wysłuchają przemówienia starającego się o reelekcję prezydenta, który przedstawi założenia swojego programu.

Przed konwencją ma się zebrać Rada Polityczna PiS-u, która formalnie poprze kandydaturę Andrzeja Dudy na prezydenta.

RIRM

drukuj