fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] P. Jaki: Jeżeli nie jesteś zdecydowany, żeby głosować na Zjednoczoną Prawicę i masz wątpliwości, to przyjdź i porozmawiajmy

Na wiele spotkań przychodzą ludzie, którzy się wahają, a nawet przychodzą też przeciwnicy. Ja nie mam żadnego problemu, żeby rozmawiać z przeciwnikami. Ja nawet często ich zachęcam – jeżeli nie jesteś zdecydowany, żeby głosować na Zjednoczoną Prawicę i masz wątpliwości, to przyjdź i porozmawiajmy. Po to są właśnie te spotkania, żeby wymienić się argumentami, bo chodzi o przyszłość Polski – zachęcał Patryk Jaki w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

13 października br. odbędą się wybory parlamentarne. Europoseł PiS Patryk Jaki podkreślał, że będą to bardzo ważne wybory, przed którymi Zjednoczona Prawica musi ciężko pracować, nie sugerując się sondażami.

– Te wybory są bardzo ważne. Waga oddanego głosu będzie dużo wyższa niż we wszystkich poprzednich wyborach. My musimy być skoncentrowani, ale pokornie pracować, przedstawiać argumenty. Dobre sondaże nie powinny nas usypiać – mówił Patryk Jaki.

Rozmówca Radia Maryja zachęcał do udziału w organizowanych przez niego w różnych miastach spotkaniach, podczas których poruszane są kwestie dotyczące planów rządu na następną kadencję.

– Na wiele spotkań przychodzą ludzie, którzy się wahają, a nawet przychodzą też przeciwnicy. Ja nie mam żadnego problemu, żeby rozmawiać z przeciwnikami. Ja nawet często ich zachęcam – jeżeli nie jesteś zdecydowany, żeby głosować na Zjednoczoną Prawicę i masz wątpliwości, to przyjdź i porozmawiajmy. Po to są właśnie te spotkania, żeby wymienić się argumentami, bo chodzi o przyszłość Polski. Ponieważ chodzi o przyszłość naszego państwa, to warto przyjść i się skonfrontować, zmierzyć te wszystkie argumenty – zaznaczył europoseł.

Patryk Jaki przestrzegał przed głosowaniem na Konfederację, gdyż jeden z polityków tejże partii powiedział, że mógłby utworzyć rząd z Platformą Obywatelską.

– Może okazać się, że wyniki wyborów będą takie, jakich się nie spodziewaliśmy, czyli przykładowo – mam nadzieję, że nigdy się tak nie stanie – do władzy wróciłaby Platforma Obywatelska. Dzisiaj jest warte odnotowania, że polityk Konfederacji powiedział, iż mógłby utworzyć rząd z Platformą Obywatelską. Dlatego przestrzegam przed głosowaniem na Konfederację, bo może to oznaczać powrót Tuska do władzy. Jeżeli okazałoby się, że te formacje III RP wróciły do władzy, a ktoś nie poszedł głosować, to potem może mieć pretensje tylko do siebie – podkreślał rozmówca Radia Maryja.

Europoseł wskazywał na różnice w skuteczności rządów Zjednoczonej Prawicy a Platformy Obywatelskiej. Zaznaczył, że to dzięki Prawu i Sprawiedliwości Polska należy do najszybciej rozwijających się krajów na świecie.

– Sytuacja gospodarcza naszego państwa pokazuje różnice między sposobem i jakością zarządzania przez Zjednoczoną Prawicę a Platformą Obywatelską. W tej chwili Polska należy do najszybciej rozwijających się krajów na świecie, w Europie jesteśmy pierwsi (…) – to warto podkreślać, bo to się nie zrobiło samo. Jak rządziła Platforma to był kryzys, bo ciągle mieli jakiś problem, ciągle czegoś się nie dało zrobić. Dzisiaj się okazuje, że można realizować plany społeczne, że Polska się może szybko rozwijać. Dlatego warto, żebyśmy nie zmarnowali tej okazji – mówił Patryk Jaki.

– Jest wiele bardzo konkretnych postulatów na następną kadencję. O części z nich była mowa na ostatniej Konwencji, np. podwyższenie płacy minimalnej. To jest bardzo ważne, żeby w Polsce budować klasę średnią, a także poczucie, że wszyscy możemy pracować na budowę dobrobytu tego państwa, a nie tak jak było do tej pory – dodał.

Całość rozmowy z Patrykiem Jakim w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl