fot. https://twitter.com/Pretor82847446

Polski Ład wspiera inwestycje realizowane przez samorządy

Polski Ład zapewnia wsparcie dla samorządów. Rząd przeznacza środki m.in. na inwestycje infrastrukturalne. W ramach Polskiego Ładu działa Program Inwestycji Strategicznych. To bezzwrotne dofinansowanie inwestycji publicznych realizowanych przez gminy, powiaty, miasta i województwa w całej Polsce.

Program obejmuje ponad 30 obszarów gospodarki, w tym m.in. inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne, gospodarowanie odpadami, a także inwestycje społeczne, tj. żłobki, przedszkola czy ścieżki rowerowe.

– To ogromne wsparcie. W pierwszej transzy do samorządów trafiło ponad 20 miliardów złotych. W tej chwili mamy przygotowaną drugą i trzecią transzę – wskazała dr Gabriela Masłowska, poseł na Sejm RP.

To największe wsparcie, jakie popłynie do samorządów.

– We wnioskach, które opiewają na kwoty do 5 milionów złotych, dofinansowanie wynosi aż 95 procent. Polskie samorządy nigdy nie otrzymały takiego wsparcia z zewnętrznych środków – zaznaczyła polityk.

Większe inwestycje także otrzymają dofinansowanie, jednak w wysokości około 85-90 procent – doprecyzowała poseł. Poprawa dróg samorządowych to jeden z punktów programowych Zjednoczonej Prawicy.

– Drogi to podstawa do tworzenia nowych przedsiębiorstw, do przyciągania nowego biznesu i nowych miejsc pracy. Postawiliśmy na to od samego początku – zwracał uwagę premier Mateusz Morawiecki.

 

Od początku kadencji zmodernizowano i wybudowano łącznie 14 tysięcy kilometrów dróg gminnych i powiatowych. Przeznaczono na to blisko 40 miliardów złotych. Program przewidziany w Polskim Ładzie jest prorozwojowy i służy wyrównaniu różnic między poszczególnymi częściami Polski.

– W tej chwili odbywają się szkolenia jednostek samorządu terytorialnego. Organizowane są przez Bank Gospodarstwa Krajowego, który wyjaśnia wszystkie wątpliwości, odpowiada na pytania. Wnioski na program zostały przedłużone do końca lutego – oznajmiła dr Gabriela Masłowska.  

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl