Premier: Zmiany w składzie Rady Ministrów po 6 stycznia

W krótkim terminie po święcie Trzech Króli będą znane zmiany w rządzie – zapowiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.

Rząd premiera Morawieckiego został powołany 11 grudnia przez prezydenta Andrzeja Dudę, a jego skład jest jak dotąd identyczny ze składem gabinetu premier Beaty Szydło, która jest obecnie wicepremierem.

Politycy PiS zapowiadali jednak, że w styczniu dojdzie do wymiany części ministrów. Wczoraj Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki uściślił termin zmian.

– Co do rekonstrukcji, to po święcie Trzech Króli – myślę, że w krótkim terminie po tej dacie – zapoznamy się, będziemy mogli poznać już wszystkie możliwe zmiany w ramach Rady Ministrów, a więc proszę poczekać jeszcze chwilę. Ta rzeczywistość za chwilę się już rozjaśni – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, odnosząc się niedawno do kwestii rekonstrukcji rządu, ocenił, że „zmiany będą dosyć głębokie”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl