Premier Morawiecki: Nie pozwólmy na likwidację województw i państwa polskiego

 „Nie pozwólmy na likwidację województw i państwa polskiego” – mówił premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z mieszkańcami Sochaczewa. Tym samym odniósł się do deklaracji Platformy Obywatelskiej, że zakończy dwuwładzę marszałków województw i wojewodów.

Oni chcą złamać konstytucję. Art 152 konstytucji mówi o tym, że wojewoda jest reprezentantem rządu w województwie, w terenie. (…) A co mówił tydzień temu przewodniczący Platformy Obywatelskiej? Otóż mówił, że chce zlikwidować województwa. Nie pozwólmy na likwidację państwa polskiego i jego emanacji – województwa” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Tym samym odniósł się do zapowiedzi programowych PO, której lider Grzegorz Schetyna podczas konwencji wyborczej PO i Nowoczesnej, na początku września, która zainaugurowała kampanię Koalicji Obywatelskiej przed jesiennymi wyborami samorządowymi, zapowiadał „zakończenie dwuwładzy w województwach i dublowania się obowiązków marszałków województw i wojewodów”.

Konsekwentnie wprowadzimy zasadę – jeden gospodarz w regionie i będzie to gospodarz samorządowy” – mówił wtedy Grzegorz Schetyna.

Centra zarządzania kryzysowego, pełen nadzór nad służbami ratującymi życie i majątek ludzi dotkniętych przez żywioł – to wszystko trafi do urzędów marszałkowskich” – zapowiedział lider PO.

Mateusz Morawiecki ocenił, że jest to „bardzo niebezpieczny projekt naszych konkurentów politycznych”.

 PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl