fot. Paweł Skraba

Wyjątkowy SKS z mistrzyniami w COS Wałcz

Taka okazja nie zdarza się codziennie. Dzieci w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu mogły trenować pod okiem utytułowanych polskich sportsmenek, medalistek igrzysk olimpijskich w kajakarstwie i wioślarstwie. Spotkanie z gwiazdami sportu cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Pokazujemy im tę drogę, którą nam kiedyś też ktoś pokazał. Uśmiech to największa nagroda, a także ich zainteresowanie, to, że dzieci chcą się nauczyć czegoś nowego – uważa kajakarka Anna Puławska, srebrna i brązowa medalistka z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zawodniczka ma nadzieję, że takich spotkań będzie coraz więcej. Jak dodaje, po sezonie nie ma czasu na typowy odpoczynek, lecz wykorzystuje ten czas, aby promować kajakarstwo, także wśród najmłodszych.

fot. Paweł Skraba

To wspaniała dyscyplina. Jest dostępna teraz wszędzie – wystarczy woda, można wsiąść do kajaka i spróbować swoich sił. To moje wielkie marzenie, żeby kajakarstwo stało się masową i promowaną dyscypliną – stwierdza Anna Puławska.

Jako wioślarka, z koleżankami kajakarkami, jesteśmy m.in. po to, żeby od najmłodszych lat, dzięki programowi Szkolny Klub Sportowy, pokazywać dzieciom inne dyscypliny sportu. Te, które na lekcjach w-fu nie zawsze mogą być realizowane, choćby z racji braku ergometrów w szkołach – przekonuje Natalia Madaj. Wioślarka, która w Rio de Janeiro zdobyła złoty medal podkreśla, że wodne dyscypliny to polska specjalność.

fot. Paweł Skraba

Wioślarstwo i kajakarstwo to dyscypliny, które co 4 lata, przywożą medale z IO. Mamy fantastycznych sportowców. Radość jest widoczna, więc myślę, że będzie tutaj kilka dzieci, które zarazimy tymi sportami – wyraża nadzieję utytułowana wioślarka.

W Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu z dziećmi spotkały się również kajakarka Helena Wiśniewska, brązowa medalistka z IO w Tokio oraz wioślarka Marta Wieliczko, która na tej samej imprezie wywalczyła srebro.

Sama, gdy wchodziłam do kadry seniorskiej, wiosłowałam z wielkimi gwiazdami sportu, z medalistami, Markiem Kolbowiczem, Adamem Korolem, z czwórką dominatorów. Podpatrywałam ich jako juniorka. Później startowaliśmy na jednych igrzyskach, a teraz jesteśmy w jednym klubie medalistów – wspomina Natalia Madaj.

fot. Paweł Skraba

Wioślarstwo zaczyna się w wieku 14-15 lat. Jeśli dzieci teraz będą uprawiały jakąkolwiek dyscyplinę sportu, może później przełoży się na to którąś z dyscyplin wodnych – uważa.

Ideą programu Szkolny Klub Sportowy jest to, aby wyciągnąć dzieci z domu, sprzed telewizora, komputera, telefonu i żeby zechciały się ruszać – przekonuje Natalia Madaj.

fot. Paweł Skraba

W tym roku po pandemii wystartował nowy pilotażowy program, który ma dodatkowy cel.

– Chcemy pokazać dzieciom coś więcej, żeby zachęcić ich jeszcze bardziej i wyłapać talenty – mówi wioślarka, dodając, że ruch rzeźbi ciało i umysł.

W dzisiejszych czasach mamy wachlarz ogromnych możliwości. Jeżeli pokażemy dzieciom, że coś więcej oprócz komputera jest dostępne od zaraz, to otwierają się i widać, że są bardzo ciekawe i chcą – to już połowa sukcesu – uważa Anna Puławska.

Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl