fot. twitter.com/MKDNiS

MKDNiS wspiera Centralne Ośrodki Sportu

Prof. Piotr Gliński, minister kultury i sportu, odwiedził we wtorek Centralny Ośrodek Sportu w Cetniewie. Obecnie w obiektach COS-u polscy sportowcy trenują przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

https://twitter.com/MKDNiS/status/1394594165883904002

Wicepremier zwrócił uwagę, że jest to instytucja wiodąca, bez której nie można przygotować się do najważniejszych imprez sportowych. Prof. Piotr Gliński mówił o planowanych inwestycjach, które mają poprawić warunki w obiektach, z jakich korzystają sportowcy.

– Mamy w planach także bardzo poważne inwestycje, jak np. kryty tor lodowy w Zakopanem, ale także nowy stadion lekkoatletyczny w Spale, bo on też wymaga generalnego remontu. Prac jest przed nami wiele, ale wiele jest też już w toku. Środki finansowe są przygotowane. Niezależnie od naszych inwestycji wiodących oraz mniejszych realizowanych w ramach programu „Sportowa Polska”, bardzo dbamy o nasz główny flagowy okręg, czyli COS-y – powiedział Piotr Gliński.

Centralny Ośrodek Sportu został powołany 2 grudnia 1969 roku, aby przygotowywać olimpijczyków do igrzysk olimpijskich oraz szkolić młode talenty sportowe.

Dzięki rozbudowanej bazie sportowo-szkoleniowej COS wspiera wiele dyscyplin sportu, m.in.: skoki narciarskie, lekkoatletykę, żeglarstwo, piłkę nożną czy siatkówkę.

RIRM

drukuj