fot. twitter.com/KancelariaSejmu

Sejm: Spotkanie prezydiów parlamentów państw grupy V4

W Sejmie odbyło się spotkanie prezydiów parlamentów państw Grupy Wyszehradzkiej. W obradach wzięli udział m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz minister zdrowia Adam Niedzielski.

Wśród poruszanych tematów znalazły się kwestie zdrowotne w związku z pandemią koronawirusa.

https://twitter.com/KancelariaSejmu/status/1394573748410458112

Elżbieta Witek zwróciła w tym kontekście uwagę, że warto dzielić się spostrzeżeniami, ponieważ różnie wygląda pandemia i walka z nią w poszczególnych krajach.

– Warto wspólnie się naradzać, wspólnie wypracowywać rozwiązania, bo zawsze w grupie jest łatwiej niż pojedynczo. Pamiętamy, jak to było rok temu, gdy pandemia dotarła do Europy, do naszych państw. Wtedy było rzeczywiście bardzo trudno. Nie mieliśmy żadnego doświadczenia, nie mieliśmy wiedzy o tym, jaką walkę będziemy musieli stoczyć przez kolejne miesiące, nie wiedzieliśmy, jak długo będzie trwała pandemia, ale wiedzieliśmy, że ona z pewnością odciśnie znaczące piętno na życiu naszych społeczeństw – mówiła marszałek Sejmu.

Minister zdrowia Adam Niedzielski, przedstawiając obraz walki z epidemią oraz przyszłe wyzwania, ostrzegł, że mogą pojawiać się nowe mutacje wirusów i musimy oswoić się z tym ryzykiem.

Podkreślił, że musimy być przygotowani i to nie tylko pod względem infrastruktury, ale też koncepcji działania.

RIRM

drukuj