fot. https://www.facebook.com/centralnyosrodeksportuPL/

Święta sportowców w COS

Gdy my zasiądziemy do wigilijnego stołu, oni będą musieli przestrzegać diety, choć być może na pewne ustępstwa znajdzie się miejsce. Wielu reprezentantów Polski te święta spędzi w obiektach Centralnego Ośrodka Sportu, aby przygotowywać się do najważniejszych imprez sportowych.

Coś dla ducha i coś dla ciała – to powiedzenie najlepiej pasuje do sposobu, w jaki święta spędzają polscy sportowcy.

– Dla sportowców, którzy zostają na święta u nas w ośrodkach, staramy się stworzyć rodzinną atmosferę, jaką mieli w domach. Będzie wieczerza wigilijna, będą wszystkie przygotowania do świąt. Będziemy się starali, by wszyscy sportowcy, którzy zostają w ośrodkach, czuli się jak w domu – zapewnia Andrzej Kalinowski, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu.

A skoro jak w domu, to także na stole powinny zagościć domowe potrawy. O to w każdym z ośrodków dbają szefowie kuchni.

– Stawia się na klasykę – troszeczkę więcej ryb rano, trochę wędzonych, sałatki rybne, pieczyste mięsa, także to jest standard u nas – wskazuje pan Paweł, szef kuchni.

Przed polskimi sportowcami wiele ważnych imprez. Poza tymi najbliższymi, zimowymi, kluczowe będą letnie igrzyska olimpijskie w Tokio.

– COS- y są tym miejscem, gdzie można przyjechać, poświęcić się całkowicie na trening i przygotowywać do najważniejszych imprez sezonu – mówi minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Naszym sportowcom pozostaje więc w te święta życzyć udanych przygotowań w pełni zdrowia. Poza życzeniami ważne są także działania. Te, by polski sport należycie się rozwijał, podejmuje sejmowa Komisja Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki.

– Jako poseł tej komisji też już zaproponowałem pewne tematy, które dla COS są ważne, czy to inwestycje, które tam realizujemy, czy też pensje pracowników i inne potrzeby, które znam jako dyrektor – dzisiaj chciałbym to przenieść do Sejmu i w Sejmie te postulaty i te sprawy realizować – podkreśla Mariusz Kałużny, były dyrektor COS, obecnie poseł PiS.

COS ma za zadanie szkolenie sportowe kadry olimpijskiej i narodowej, zarówno juniorów jak i seniorów. Dba o rozwój i powstawanie nowych obiektów, współorganizuje zawody i promuje zdrowie.

TV Trwam News

drukuj