fot. Paweł Skraba

Duże inwestycje w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo

Centralny Ośrodek Sportu Cetniewo we Władysławie inwestuje w infrastrukturę sportową. Obecnie trwa m.in. budowa nowego internatu sportowego oraz przebudowa boiska piłkarskiego. Podpisano umowę na wykonanie nowoczesnej sali treningowej i pokoi z hipoksją.

Łączna wartość inwestycji w nadmorskim ośrodku wyniesie ponad dwadzieścia milionów złotych. Szacowana wartość najdroższej inwestycji, tj. budowy nowego internatu wyniesie netto ponad 9 mln. zł.

W budowanym właśnie nowym internacie sportowym, o trzydzieści procent większym, niż poprzedni, będą nie tylko nowoczesne i przestronne pokoje, ale również funkcjonalne sale konferencyjne. Z części okien pokoi nowego internatu sportowego będzie widoczne morze, a z części stadion lekkoatletyczny i boisko. Budynek będzie przystosowany dla sportowców z niepełnosprawnościami.

Obecnie trwa też wymiana nawierzchni oraz budowa systemu podgrzewania murawy boiska piłkarskiego. Finalnym elementem wspomnianej inwestycji będzie uzyskanie certyfikatu FIFA. Planowany koszt wymiany nawierzchni wraz z systemem podgrzewania wyniesie 3,6 mln zł.

W ramach dalszej poprawy warunków treningowych na stadionie jesienią planujemy wykonać także nowoczesne i energooszczędne oświetlenie – mówi Michał Kowalski, dyrektor COS Cetniewo.

Centralny Ośrodek Sportu Cetniewo we Władysławowie cieszy się dużym zainteresowaniem polskich związków sportowych i kadr narodowych, również kandydatów do występu na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W tym roku trenowali tam m.in. sztangiści, szermierze, czy pięściarze, a obecnie nad Bałtykiem ćwiczą m.in. lekkoatleci. Co ciekawe, COS we Władysławowie – choć leży nad morzem – cieszy się także zainteresowaniem przedstawicieli sportów zimowych. Co roku w jedynym nadmorskim ośrodku trenują m.in. czołowi polscy skoczkowie narciarscy.

W najbliższym czasie Cetniewo dołączy do Centralnych Ośrodków Sportu w Spale, Wałczu i Zakopanem, który odda do dyspozycji sportowców szesnaście pokoi hipoksyjnych oraz salę treningową.

System będzie stanowił w pełni komfortową przestrzeń do profesjonalnego odbywania treningu i realizowania ćwiczeń siłowych oraz wydolnościowych w warunkach wysokogórskich. Natomiast nowe pokoje zapewnią wyjątkowe warunki do bardzo wydajnej regeneracji – dodaje Michał Kowalski.

Tak dużych inwestycji nie było w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo od kilkunastu lat.

Jesteśmy do nich bardzo dobrze przygotowani, umowy z wykonawcami zostały podpisane. Cieszę się, że Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zaufało nam, podpisując z nami umowy o dofinansowanie wspomnianych inwestycji. Ogromne znaczenia miała też przychylność Centralnego Ośrodka Sportu w Warszawie, który umożliwił realizację tych inwestycji. W planach mamy kolejne inwestycje podnoszące jakość naszej bazy treningowej a przygotowania do nich już trwają – dodaje Michał Kowalski.

Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl