fot. twitter.com/MC_GOV_PL

Projekt inicjatywy ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” skierowany do sejmowych komisji

Projekt inicjatywy ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” został skierowany do sejmowych komisji. Upadł wniosek o szybkie procedowanie i przejście od razu do drugiego czytania.

Inicjatywa ustawodawcza „Tak dla rodziny, nie dla gender” to projekt obywatelski, który dąży do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej i zastąpienia jej po pierwsze, okrągłym stołem antyprzemocowym w Polsce, po drugie, Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny. Wczoraj posłowie zdecydowali, że projekt będzie dalej procedowany w sejmowych komisjach: sprawiedliwości oraz spraw zagranicznych.

– To, co przed chwilą żeście Państwo przyjęli do procedowania, to zezwolenie na przemoc domową; zielone światło dla oprawców, przyzwolenie na wypowiedzenie umowy międzynarodowej, która chroni ofiary przemocy – oznajmiła Barbara Nowacka z KO.

Barbara Nowacka z buduje narrację, w myśl której Konwencja Stambulska zapobiega przemocy wobec kobiet. Dokument nie wnosi jednak do polskiego prawa żadnych rozwiązań, które mogłyby prowadzić do ograniczenia przemocy domowej. Źle diagnozuje przyczyny przemocy. Szuka ich w tradycyjnych wartościach. A ponadto, wprowadza do polskiego prawa określenia i postulaty ściśle ideologiczne, realizujące politykę gender.

„W dyskusji o #KonwencjaStambulska rozum zderza się z socjotechniką i tanią grą emocjami” – napisał dr Tymoteusz Zych z Ordo Iuris na Twitterze.

Dr Tymotesz Zych powołał się na dane, które wskazują, że największe problemy z przemocą mają kraje, w których od lat wdraża się perspektywę gender.

Marek Jurek, który w Sejmie prezentował postulaty inicjatywy ustawodawczej, postanowił odpowiedzieć na zarzuty stawiane przez Barbarę Nowacką.

„Kampania odczłowieczania przeciwników gender, a przy okazji destrukcji debaty publicznej, ciągle trwa” – wskazał Marek Jurek z komitetu inicjatywy ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender”, na Twitterze.

Sejm mógł pójść szybką ścieżką w sprawie wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej. Wniosek o przejście od razu do drugiego czytania poparło 27 posłów z obozu władzy, z czego większość z Solidarnej Polski, a także Konfederacja i pojedynczy politycy z Kukiz’15 i PSL-u. Nie było zgody pozostałych ugrupowań, oraz większości posłów z obozu władzy [zobacz jak głosowali posłowie].

Za wnioskiem o przejście do drugiego czytania głosowali: Choma Kazimierz, Cymański Tadeusz, Glenc Teresa, Gołojuch Kazimierz, Gosek Mariusz, Górska Agnieszka, Janowska Małgorzata, Kaczmarczyk Norbert, Kaleta Sebastian, Kałużny Mariusz, Kanthak Jan, Kowalski Janusz, Kurowska Maria, Moskal Kazimierz, Olszewski Dariusz, Ozdoba Jacek, Sak Piotr, Siarka Edward, Siarkowska Anna Maria, Szczudło Aleksandra, Uruski Piotr, Warchoł Marcin, Woś Michał, Woźniak Tadeusz, Wójcik Michał, Zawiślak Sławomir, Ziobro Zbigniew ze Zjednoczonej Prawicy.

Tomczak Jacek z Koalicji Polskiej.

Berkowicz Konrad, Bosak Krzysztof, Braun Grzegorz, Dziambor Artur, Kamiński Krystian, Korwin-Mikke Janusz, Kulesza Jakub, Sośnierz Dobromir, Tuduj Krzysztof, Urbaniak Michał, Winnicki Robert z Konfederacji.

Sachajko Jarosław z Kukiz’15.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl