fot. twitter.com/MON_GOV_PL

Wojsko Polskie wzbogaci się o kolejne dostawy broni strzeleckiej

Z udziałem szefa MON Mariusza Błaszczaka podpisano dziś w Radomiu umowę na zakup sprzętu. Karabinki MSBS GROT, którego kontrakt dotyczy, to broń opracowana przez Fabrykę Broni „Łucznik”.

Umowa dotyczy zakupu ponad 18 tys. karabinów szturmowych. Wartość inwestycji to blisko 178 milionów złotych. Nabyta broń należy do jednej z najlepszych na świecie.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1280818627554525190

Minister Mariusz Błaszczak mówił w Radomiu o znaczeniu zawartej umowy. Polityk nie wyklucza zakupu kolejnych partii MSBS GROT.

– Moją ambicją jest to, żeby Wojsko Polskie było wyposażone w MSBS GROT jako podstawowy karabin. I spełnimy tę ambicję, spełnimy ten cel. Z całą pewnością będziemy korzystać z opcji, która da nam możliwość kupienia większej liczby MSBS GROT-a dla Wojska Polskiego. Chodzi o to, żeby młodzi żołnierze nabywali nawyki związane z posługiwaniem się bronią właśnie w oparciu o tę nowoczesną polską konstrukcję, o MSBS GROT, a nie o broń, która pochodzi z czasów komunistycznych – zaznaczył minister obrony narodowej.

Dostawa karabinów MSBS GROT dla Wojska Polskiego rozpocznie się jeszcze w tym roku, a zakończy w 2026 roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl