Wlk. Brytania: od 2013 r. udaremniono 12 terrorystycznych spisków

Dyrektor generalny brytyjskiej służby bezpieczeństwa (MI5) Andrew Parker powiedział w poniedziałek, że policja i kontrwywiad udaremniły od czerwca 2013 r. 12 terrorystycznych spisków.

Dzisiaj najbardziej widoczne zagrożenie stwarza terroryzm, a szczególnie terroryzm uprawiany przez Państwo Islamskie w Iraku i Lewancie (ISIS) lub inaczej Daesz (arabski akronim nazwy Państwo Islamskie) w Syrii” – stwierdził Parker w wypowiedzi na dorocznej konferencji Royal Society. Część jego wypowiedzi zamieszczono na internetowej stronie MI5.

Razem z MI6 (wywiad), GCHQ (Centrala Łączności Rządowej – brytyjska służba specjalna, zwana wywiadem/rozpoznaniem elektromagnetycznym, elektronicznym, radioelektronicznym, radiowym itp.) i policją, MI5 udaremniła od czerwca 2013 r. 12 spisków terrorystycznych” – powiedział Parker, który szefem służby bezpieczeństwa został w kwietniu 2013 r. Dyrektor generalny nie ujawnił jednak żadnych szczegółów.

Szef MI5 mówił o skomplikowanych umiejętnościach niezbędnych w służbie bezpieczeństwa, aby mogła ona dotrzymać kroku w gwałtownie zmieniającym się świecie.

Wezwał sektor naukowy i technologiczny do dalszej pracy i zaznaczył, że wszystkie sukcesy MI5 opierają się na innowacyjności, talentach i umiejętnościach pionu IT, naukowców i specjalistów różnych technologii. Dodał, że umiejętności te coraz bardziej są potrzebne przy zwalczaniu zagrożeń, z jakimi ma do czynienia Wielka Brytania.

Zreferowane na stronie MI5 wypowiedzi Parkera zakończono informacją o naborze do tej agencji wywiadowczej. Odsyła ona do podstron poświęconych karierze zawodowej w tej instytucji dla różnych grup chętnych, którzy mogą na nich przeprowadzić nawet interaktywny quiz określający ich predyspozycje.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl