Belgia: policja zatrzymała cztery osoby w związku z zamachem na dworcu

Belgijska policja, która prowadzi śledztwo w sprawie wtorkowego zamachu na Dworcu Centralnym w Brukseli, zatrzymała cztery osoby po rewizjach przeprowadzonych w stolicy Belgii w środę wieczorem – poinformowała w czwartek prokuratura.

Jak napisano w oświadczeniu, przeszukano cztery mieszkania w dzielnicach: Molenbeek, gdzie mieszkał sprawca zamachu Osama Zariouh, a także Anderlecht i Koekelberg. Nie ma informacji, czy w trakcie rewizji coś skonfiskowano.

We wtorek wieczorem na brukselskim Dworcu Centralnym doszło do niewielkiej eksplozji. Jej sprawca, 36-letni obywatel Maroka Osama Zariouh, krzycząc „Allahu akbar” („Bóg jest wielki”), otworzył ogień do żołnierzy na patrolu, którzy następnie go zastrzelili. Wybuch nie pociągnął za sobą żadnych ofiar. Prokuratura generalna Belgii zakwalifikowała incydent jako atak terrorystyczny; według niej Zariouh mógł sympatyzować z dżihadystycznym Państwem Islamskim (IS).

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl