fot. PAP/EPA

W. Waszczykowski o zamachu w Pakistanie: jesteśmy wstrząśnięci liczbą ofiar

Jesteśmy wstrząśnięci liczbą ofiar, szczególnie wśród kobiet i dzieci. Stanowczo potępiamy wszelkie formy terroryzmu- napisał szef MSZ Witold Waszczykowski w oświadczeniu dotyczącym zamachu w Lahore w Pakistanie, gdzie w niedzielę zginęły 72 osoby, w tym 30 dzieci.

„W imieniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i własnym pragnę wyrazić kondolencje wszystkim rodzinom i bliskim ofiar wczorajszego zamachu w Lahore w Pakistanie” – napisał szef dyplomacji w oświadczeniu.

„Jesteśmy wstrząśnięci liczbą ofiar, szczególnie wśród kobiet i dzieci. Stanowczo potępiamy wszelkie formy terroryzmu, którego ofiarami są niewinni i bezbronni ludzie. Mamy nadzieję, że organizatorzy niedzielnego ataku, podczas którego zginęło wielu chrześcijan zostaną schwytani i postawieni przed sądem” – podkreślił Witold Waszczykowski.

Celem zamachu przed parkiem w Lahore w pakistańskim Pendżabie, do którego przyznała się frakcja talibów Jamaat-ul-Ahrar, mieli być chrześcijanie. Do wybuchu doszło w rejonie parkingu przed parkiem Gulshan-e-Iqbal, zaledwie kilka metrów od dziecięcych huśtawek. Park w niedzielny wielkanocny wieczór był pełen ludzi.

PAP/RIRM

drukuj