Władza za zabijaniem nienarodzonych dzieci

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski uznał za nieważną uchwałę Rady Powiatu Wołomińskiego, zmieniającą statut szpitala w Wołominie. Radni zapisali, że szpital powiatowy kieruje się bezwzględną zasadą ochrony życia ludzkiego. Wojewoda uznał, że uchwała ta jest niezgodna z prawem.

Parlamentarny Zespół ds. Ochrony Życia i Rodziny powitał na swym spotkaniu brawami prof. Bogdana Chazana. Odwołany dyrektor Szpitala Świętej Rodziny w Warszawie był gościem specjalnym. Spotkanie zespołu było okazją do wymiany myśli i zadania istotnych pytań. Prof. Chazan przypomniał, że tzw. aborcja, zawsze – nawet w przypadkach dozwolonych przez prawo – jest złem.

Nie powinniśmy mówić o wskazaniach do aborcji, bo czegoś takiego nie ma, są tylko okoliczności w obecności, których lekarz wykonując aborcje nie poniesie kary – wskazał prof. Chazan.

Ostatnie wydarzenia wokół prof. Chazana pokazują, że lekarz może zostać ukarany za powoływanie się na zapisaną w prawie klauzulę sumienia. Przepisy w tym zakresie są niespójne. Lekarz musi, bowiem wskazać inną osobę, która dokona aborcji.

Jeśli chodzi o kwestie moralności, to te zapisy są wewnętrznie sprzeczne. Moralne jest to, że ja tego nie zrobię, ale czy moralne jest to, że ja wskażę kogoś, kto tego dokona? W związku z tym trzeba ten zapis absolutnie usunąć – powiedziała poseł Beata Kempa, wiceprezes SP.

Dyrektor szpitala Św. Rodziny został ukarany za to, że odmówił wykonania aborcji kobiecie, której dziecko miało wady genetyczne. Z tego powodu stracił posadę w Warszawie, ale może liczyć na wsparcie.

Trzeba wesprzeć człowieka, który stracił pracę. Wielokrotnie miałem sytuację, że ktoś mi czymś groził. Wtedy trzeba było coś robić nawet wbrew innym opiniom. Wiem, że nie należy się poddawać żadnym tego typu opiniom – powiedział prof. Wojciech Maksymowicz z Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Prof. Wojciech Maksymowicz proponuje prof. Chazanowi pracę naukową. Głosy poparcia dla prof. Chazana płyną z całej Polski. Dziś kilka tysięcy podpisów z samej Bydgoszczy i okolic przekazał profesorowi poseł Bartosz Kownacki.

Medialno-polityczna nagonka na tego, który odmówił zabicia nienarodzonego dziecka pokazuje, że każdy, dla kogo ważne jest życie nie może być obojętny na to wydarzenie.

Chodzi o to, żebyśmy nie ograniczyli się do składania tylko podpisów. Właściwie najsilniejszą bronią jest teraz kartka wyborcza i trzeba ludzi bez sumienia, mówiąc wprost łajdaków, odsunąć od władzy – powiedział Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro- Prawo do Życia.

Dziś wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski z Platformy Obywatelskiej wstrzymał uchwałę Rady Powiatu Wołomińskiego dotyczącą miejscowego szpitala. Radni wpisali do jego statutu punkt o bezwzględnym poszanowaniu dla życia. To niezgodne z prawem – mówi wojewoda.

Przede wszystkim jest to niezgodne z ustawą o działalności leczniczej i narusza art. 53 Konstytucji, modyfikując zasadę wyrażoną w tym artykule – mówił Jacek Kozłowski.

Powołanie się w tej sytuacji na ten artykuł Konstytucji jest zaskakujące, bo dotyczy on wolności sumienia i religii, a przecież ochrona życia, to nie tylko kwestia religijna. Wojewoda zdaje się zapomniał, o innym artykule Konstytucji – 38, który mówi: „Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia”.

Decyzja wojewody Kozłowskiego o uchyleniu uchwały Rady Powiatu Wołomińskiego ujawnia podejście obecnej władzy do wartości życia ludzkiego.

To są wyraźne sygnały ze strony państwa – jesteś za życiem, nie chcesz zabijać nienarodzonych – będziesz miał kłopoty, będziesz represjonowany, będziesz męczennikiem XXI wieku – powiedział poseł Jan Dziedziczak.

Wcześniej wyrok na prof. Chazana, a teraz unieważnienie uchwały Rady Powiatu Wołomińskiego to decyzje, które wyraźnie pokazują kierunek, w którym podąża Platforma Obywatelska.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl