fot. PAP

Kopacz spotka się z szefami ugrupowań parlamentarnych ws. samorządów

W Kancelarii premier Ewy Kopacz odbędzie się dziś spotkanie liderów ugrupowań parlamentarnych dotyczących samorządów. Premier chce rozmawiać m.in. o wprowadzeniu budżetu obywatelskiego w każdej gminie.

Zaproszenie przyjęli szef PSL-u Janusz Piechociński, szef SLD Leszek Miller i przewodniczący Twojego Ruchu Janusz Palikot.

PiS i Sprawiedliwa Polska stawiają warunki – chcą spotkania z premier Ewą Kopacz na wspólnym posiedzeniu klubów. Politycy z tych ugrupowań domagają się, aby premier odpowiedziała na pytania dotyczące m.in. obniżenia wieku emerytalnego.

– Na tym posiedzeniu chcemy porozmawiać z panią Ewą Kopacz na temat – naszym zdaniem – najważniejszych w tej chwili spraw dla Polaków. Przygotowaliśmy projekt uchwały, w którym pokazujemy sześć najważniejszych problemów. Chcemy, aby przyjął go Sejm. Te problemy to m.in.: wiek emerytalny, kwestia zdrowia dzieci (czyli utworzenie gabinetów stomatologicznych w placówkach oświatowych) czy wreszcie kwestia zniesienia umów śmieciowych w placówkach publicznych i pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin – tych, które nie mieszczą się w tej chwili w kryteriach pomocy społecznej – wymienia poseł Beata Szydło, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.

Spotkanie zaplanowane jest w Kancelarii Premiera na godz. 14:00.

RIRM

drukuj