Dziś poznamy nazwiska przyszłych ministrów

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz desygnowana na premiera przedstawi dziś nazwiska przyszłych ministrów, którzy wejdą w skład jej gabinetu. Konferencja prasowa Ewy Kopacz planowana jest dziś na godz. 10:00.

Prezydent Bronisław Komorowski już wczoraj poznał przyszłych szefów resortów.  Jak powiedziała szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek po zakończeniu czwartkowego spotkania prezydent Bronisław Komorowski przyjął do wiadomości skład nowego rządu.

Ewa Kopacz stwierdziła, że pozostawi część ministrów mianowanych przez Donalda Tuska. Niemal pewne jest, że w rządzie pozostanie Tomasz Siemoniak, Joanna Kluzik-Rostkowska oraz trzej ministrowie z PSL-u: Janusz Piechociński, Marek Sawicki i Władysław Kosiniak-Kamysz.

Emocje budzi obsadzenie MSZ-tu. Z medialnych informacji wynika, że ministra  Radosława Sikorskiego, który to objąłby fotel marszałka sejmu, zastąpiłby Grzegorz Schetyna. Jak wiemy był to główny rywal Donalda Tuska w partii.

W środę i w czwartek Kopacz przeprowadziła rozmowy ze wszystkimi dotychczasowymi ministrami na temat pracy ich resortów. „Zakończyłam swoją pracę w ramach misji, którą powierzył mi prezydent. Zakończyłam przegląd merytoryczny i rozmowy z obecnie urzędującymi ministrami” – powiedziała Kopacz.

Oświadczyła, że jest już gotowa „by pójść do prezydenta” ze skompletowanym składem swojego rządu. „To będzie rząd merytoryczny, pełen silnych osobowości i będzie spajał PO. Z takim przekazem udam się do prezydenta” – powiedziała Kopacz.

Zapowiedziała, że „część z urzędujących ministrów pozostanie na swoich stanowiskach, część będzie musiała się ze stanowiskami pożegnać”. Zapewniła także, że nie będzie zmieniać struktur poszczególnych ministerstw.

Rząd z Ewą Kopacz na czele ma być powołany 22 września. 1 października premier ma wygłosić w Sejmie expose.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl