fot. PAP/Mateusz Marek

Politycy PiS przedstawili w Sejmie nowy projekt ustawy „Samorząd dla rodziny”

„Samorząd dla rodziny” to nowy projekt ustawy zaprezentowany dziś w Sejmie przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Powstał on we współpracy z przedstawicielami różnych organizacji pozarządowych oraz samorządów.

Ustawa przede wszystkim precyzuje, czym jest polityka prorodzinna zgodnie z polskim ustawodawstwem i Konstytucją RP. Dokument zawiera szereg regulacji, które mają wesprzeć politykę prorodzinną. Są to równocześnie rozwiązania o charakterze wolnościowym – mówił na konferencji (prezentując ustawę) poseł PiS, Piotr Uściński.

Założeniem projektu jest wprowadzanie przez lokalne władze, samorządowych programów polityki prorodzinnej. W jej tworzeniu mają brać czynny udział także organizacje pozarządowe – wskazał polityk.

– Każdy samorząd będzie przygotowywał program polityki prorodzinnej, ale ustawa jest przygotowana w sposób wolnościowy, czyli nie narzucamy, jak program dokładnie ma wyglądać. Oczekujemy kreatywności ze strony samorządów, oczekujemy dobrych pomysłów, oczekujemy, że samorządy będą wdrażały dobre rozwiązania, które inni już wcześniej opracowali, ale chcemy, żeby to była kuźnia nowych pomysłów. Być może polityka państwa w tym zakresie również skorzysta z doświadczeń samorządów zgodnie z zasadą subsydiarności. Rzeczy, które powinny być realizowane w samorządach, powinny być tam realizowane i samorządy dobrze się do tego nadają – podkreślił Piotr Uściński. 

Innym ważnym celem projektu „Samorząd dla rodziny” jest założenie, że każda uchwała rady gminy, powiatu czy województwa była opiniowana pod kątem realizacji polityki prorodzinnej i wpływu na rodzinę.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl