fot. www.prezydent.pl

KPRP: Andrzej Duda powołał Pawła Szrota na stanowisko szefa gabinetu prezydenta

Prezydent Andrzej Duda odwołał Krzysztofa Szczerskiego z funkcji szefa gabinetu prezydenta i powołał na to stanowisko Pawła Szrota, dotychczas sekretarza stanu w KPRP; jednocześnie prezydent ustanowił Szczerskiego pełnomocnikiem ds. utworzenia Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP – podała KPRP.

Jak poinformowała w poniedziałek Kancelarii Prezydenta, Andrzej Duda powołał również z dniem 4 stycznia Piotra Ćwika na stanowisko zastępcy szefa Kancelarii. Dotychczas pełniący tę funkcję Paweł Mucha został powołany z dniem 1 stycznia na stanowisko społecznego doradcy prezydenta – czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej KPRP.

Jak poinformowano, Andrzej Duda z dniem 4 stycznia odwołał Krzysztofa Szczerskiego z funkcji szefa gabinetu prezydenta, jednocześnie – z dniem 5 stycznia prezydent powołał na to stanowisko Pawła Szrota. Prezydent ustanowił Krzysztofa Szczerskiego Pełnomocnikiem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do spraw utworzenia Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

PAP

drukuj