By Eabnl - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37703153

Gdańsk: Policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych Europejskim Nakazem Aresztowania

Policjanci z Gdańska zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania. Jeden był poszukiwany również w Polsce za hurtowy handel narkotykami. Drugi zatrzymany – Holender podczas interwencji policjantów podawał za funkcjonariusza Interpolu.

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska powiedziała w poniedziałek PAP, że policyjni wywiadowcy w podczas patrolowania ulic Gdańska, zauważyli 42-latka, który poszukiwany był do odbycia kary ponad 5 lat pozbawienia wolności za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających.

„Mężczyzna, gdy zobaczył policjantów, zaczął uciekać. Został zatrzymany przez wywiadowców, gdy próbował przeskoczyć ogrodzenie. 42-latek został obezwładniony i doprowadzony do radiowozu” – dodała Karina Kamińska.

Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna był poszukiwany w Polsce i Niemczech.

Drugi poszukiwany ENA mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z grupy SPEED na Obwodnicy Trójmiasta. Kierowca volvo przekroczył prędkość o ponad 30 km na godz.

Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca jest Holendrem.

Początkowo zatrzymany tłumaczył, że jest funkcjonariuszem Interpolu. Pokazał nawet legitymację służbową.

„Dokument ten wzbudził podejrzenia policjantów, bo miał tylko jedną stronę” – dodała Karina Kamińska.

Po sprawdzeniu okazało się, że 51-letni Holender od 8 lat jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez Holandię, a na swoim koncie ma przestępstwa narkotykowe, gospodarcze i finansowe.

Poszukiwany mężczyzna przyznał, że legitymacja, którą okazał, jest fałszywa i że dostał ją w prezencie. Funkcjonariusze zabezpieczyli podrobiony dokument, a 51-latek odpowie za posługiwanie się fałszywą legitymacją, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Poszukiwany mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Zgodnie z dyspozycją Europejskiego Nakazu Aresztowania rozpocznie się procedura przekazania mężczyzny holenderskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl