Wizz Air przejmie połączenia Eurolotu?

Wizz Air najprawdopodobniej przejmie część połączeń Eurolotu. Polski przewoźnik – decyzją resortu Skarbu Państwa – zawiesza działalność od pierwszego kwietnia.

Z medialnych informacji wynika, że węgierski przewoźnik chce uruchomić porównywalne trasy przede wszystkim z portów regionalnych. Wcześniej zwiększenie siatki połączeń wewnętrznych w Polsce deklarował Ryanair. Cześć połączeń może też przejąć PLL LOT. Jednak w tym przypadku sprzeciw może wyrazić KE, ponieważ narodowy przewoźnik otrzymał niedawno pomoc publiczną. To zobligowało firmę do ograniczenia siatki połączeń.

Poseł Adam Kwiatkowski podkreśla, że za upadek Eurolotu są odpowiedzialni ludzie zarządzający tą spółką.

– Można by zadać pytanie, czy ludzie, którzy nim kierują tak naprawdę działają w jego interesie, czy w interesie innych firm, które z tą spółką mają podpisane umowy – w sytuacji wolnego rynku takie firmy nie są w stanie utrzymać się i przynosić zysków. To przykre, że z dużym prawdopodobieństwem możemy powiedzieć o tym, że inne podmioty wejdą na ten rynek, że będą to podmioty, które nie płacą podatków w Polsce, że kolejne pieniądze z Polski wypłyną, bo to nie jest tak, że tylko, albo aż 300 osób straci pracę, to nie jest tak, że upadną kolejne miejsca pracy – tłumaczy poseł Adam Kwiatkowski.

Politycy PiS-u złożą do laski marszałkowskiej wniosek o rozszerzenie porządku obrad najbliższego posiedzenia Sejmu o informacje premier Ewy Kopacz na temat sytuacji w linii lotniczej Eurolot. Linia od 1996 r. wykonuje loty na trasach w Polsce i w Europie.

Eurolot jest spółką, w której Państwo ma ponad 62 proc. akcji, a pozostałe udziały należą do Towarzystwa Finansowego Silesia. Spółka od kilku lat odnotowuje straty.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl