Pasażerowie PLL LOT i Eurolot będą mogli podróżować na jednym bilecie

Pasażerowie linii PLL LOT oraz Eurolot będą mogli podróżować na tzw. jednym bilecie w ramach siatki połączeń obu przewoźników. Porozumienie w tej sprawie podpisały obie spółki, których większościowym właścicielem jest Skarb Państwa.

Podpisana umowa dotyczy współpracy na zasadach code-share, czyli wspólnych rezerwacji na prawie wszystkich trasach obsługiwanych przez Eurolot. Dla pasażera oznacza to większą dostępność połączeń.

W praktyce pasażer będzie mógł m.in. poprzez stronę internetową LOT-u i Eurolotu kupić bilety na rejsy realizowane przez Eurolot. Jedną z najważniejszych zalet tej współpracy jest umożliwienie podróżnym przelotu na tzw. jednym bilecie, co znacznie wpłynie na komfort i szybkość odprawy pasażerów przesiadających się na kolejne odcinki trasy – powiedziała we wtorek rzeczniczka Eurolotu Karolina Bursa.

Jak napisał w komunikacie LOT, w jego przypadku zawarcie umowy z Eurolotem jest jednym z elementów modyfikacji w siatce połączeń wprowadzanych zgodnie z założeniami planu restrukturyzacji. Kilka tygodni temu podobne partnerstwo zostało rozszerzone z Turkish Airlines. Spółka zaznacza, że działania te są podejmowane z uwzględnieniem wymagań stawianych przez Komisję Europejską.

Eurolot ma podpisaną umowę z LOT-em na wynajem pięciu samolotów typu bombardier razem z załogą. W sezonie letnim samoloty te wykonują rejsy krajowe oraz niektóre europejskie dla PLL LOT.

Eurolot działa na rynku od 1996 r. Od lipca 2011 r. wykonuje własne połączenia lotnicze między głównymi portami regionalnymi w Polsce. W 2012 roku rozpoczął realizację strategii łączenia polskich miast z wieloma regionami i największymi miastami Europy. Firma wykonuje także czartery i rejsy na zlecenie innych przewoźników, m.in. LOT-u. Przewoźnik lata obecnie na 38 trasach w Polsce i w Europie.

PLL LOT od 1929 r. łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty LOT-u latają do blisko 60 miast w Europie, Ameryce Północnej, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji.

Skarb Państwa ma 62,10 proc. akcji Eurolotu, a pozostałe 37,9 proc. należy do Towarzystwa Finansowego Silesia. W przypadku PLL LOT, Skarb Państwa ma 67,97 proc. akcji spółki, TFS Silesia – 25,1 proc.; pozostałe 6,93 proc. należy do pracowników.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl