Trzypunktowy plan naprawczy dla PLL LOT

Zwiększenie sprzedaży, redukcja kosztów i odzyskanie Dreamlinerów to trzypunktowy plan naprawczy dla PLL LOT.

Minister Skarbu Państwa Mikołaj Budzanowski zapowiedział w jednej ze stacji radiowych, że w ciągu najbliższych miesięcy narodowy przewoźnik uruchomi sprzedaż 250 tys. biletów w atrakcyjnych cenach. Szef resortu skarbu poinformował także, że opracowano zestaw 75 bardzo precyzyjnych inicjatyw oszczędnościowych.

Za cel obrał także odzyskanie uziemionych samolotów Boeing 787. W połowie marca przedstawiciele koncernu mają na ten temat rozmawiać z zarządem PLL LOT.

Bogusław Kowalski, były minister transportu odnosząc się do obniżki cen biletów stwierdził, że jest to droga, którą PLL LOT powinien iść już dużo wcześniej. Dostosować ofertę do pasażerów ze średnim portfelem – dodał. Warto jednak zauważyć, że promocja będzie obowiązywać jedynie od 6 do 8 marca – mówił.

Pytanie, jakie inne pozycje kosztowe kierownictwo PLL LOT chce tutaj zastosować? Czy to też jest właściwa droga? Oczywiście trzeba oszczędzać. Wiele rzeczy było prowadzonych nieracjonalnie. Dreamlinery to sprawa kluczowa. Mam nadzieję, że odzyskanie dreamlinerów do eksploatacji, to jest jedno, ale też uzyskanie odpowiedniego zadośćuczynienia finansowego od producenta, to drugie; i że LOT również tego drugiego nie zaniedba – powiedział Bogusław Kowalski.

Minister ma jednak zakusy na sprzedaż PLL LOT, co wielokrotnie podkreślał.

Można oczywiście poszukiwać kapitału poprzez giełdę i wprowadzać jakąś część akcji. To jest oczywiście dobra strategia. Pytanie, czy rynek finansowy i kondycja polskiej giełdy pozwala na takie plany i czy one przyniosą oczekiwane efekty? Najpierw starajmy się uzdrowić spółkę w tym zakresie podstawowym, a więc redukowanie zbędnych kosztów i poprawienie oferty; przede wszystkim poprawienie oferty. Później szukajmy nowych środków na rozwój, natomiast nie myślmy o sprzedaży, bo sprzedanie to jest tak naprawdę likwidacja – podkreślił Bogusław Kowalski.

Wypowiedź Bogusława Kowalskiego:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl