fot. PAP/Leszek Szymański

Związkowcy LOT: Strajk zawieszony do wtorku do godz. 22.30

Strajk protestujących związkowców zostaje zawieszony do wtorku do godziny 22.30; wznowienie rozmów między przedstawicielami zarządu a protestującymi odbędzie się we wtorek o godz. 10.00 – poinformował w poniedziałek szef Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT Adam Rzeszot.

Po niecałych pięciu godzinach rozmów, kilkakrotnie przerywanych, Rzeszot odczytał oświadczenie Międzyzwiązkowego Komitetu Strajkowego w PLL LOT. Odczytał je w obecności przedstawicieli zarządu spółki.

„Ograniczenie akcji strajkowej polega na wykonywaniu lotów europejskich z i do Warszawy do godziny 22.30 przez strajkujący personel latający. O godzinie 10.00 jutro rozpoczynamy kolejny dzień negocjacji m.in. w zakresie warunków wynagradzania” – powiedział Rzeszot.

Wiceprzewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego (ZZPPiL) Agnieszka Szelągowska wyjaśniła, że oznacza to, iż więcej załóg będzie we wtorek wykonywać rejsy.

„Będą to tylko rejsy na krótkich trasach, po Europie. Zależy nam na tym, aby osoby, które podejmą jutro pracę wróciły na noc do domu” – powiedziała Agnieszka Szelągowska.

Jak dodała, w poniedziałek nie będą już prowadzone żadne rozmowy.

PAP/RIRM

drukuj