fot. flickr.com

Zawiadomienie do prokuratury ws. spółki Eurolot S.A.

Prawo i Sprawiedliwość złoży zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez zarząd państwowej spółki Eurolot S.A.

Chodzi o umowę zawartą w 2014 roku ze spółką 4You Airlines dotyczącą rejsów czarterowych. Na jej skutek Eurolot poniósł wielomilionowe straty – podkreśla poseł Prawa i Sprawiedliwości Maciej Małecki.

Polityk zwraca uwagę, że choć o wszystkich nieprawidłowościach wiedział minister skarbu, to w żaden sposób nie zareagował.

– Liczę, że prokuratura wyjaśni, dlaczego Eurolot zawarł umowę, w której mogło dojść do przeniesienia ryzyk biznesowych na państwowy Eurolot, a zyski miały być nie tylko iluzoryczne, ale wręcz marginalne wobec ryzyka, jakie poniósł państwowy Eurolot.  Liczę również, że prokuratura wyjaśni, dlaczego samoloty Eurolotu latały dla tej małej spółki mimo, że spółka przestała płacić. Przypomnę, że minister skarbu państwa zapewniał nas, że wszystkie operacje są wykonywane dopiero po uiszczeniu przedpłat na rzecz Eurolotu. Spółka ma wielomilionowe straty, a w kolejce czekają jeszcze pasażerowie, którzy mają prawo do odszkodowań, które mają być zaspokajane z majątku likwidowanego Eurolotu – mówi poseł Maciej Małecki.

Spółka Eurolot w kwietniu tego roku zawiesiła działalność. Skarb Państwa posiada ponad 62 proc. akcji firmy,  pozostałe 38 proc. należy do Towarzystwa Finansowego Silesia

4You Airlanes we wrześniu ubiegłego roku zawiesił sprzedaż biletów. Spółka informowała, że jest przewoźnikiem lotniczym. Nie miała jednak dokumentów, certyfikatu, koncesji oraz upoważnienia na wykonywanie przelotów na oferowane kierunki.

Trzy  lata temu OLT Express w spektakularny sposób zakończył działalność po kwartale.

RIRM

drukuj