By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41659145

Poręczenie majątkowe za S. Nowaka trafiło na konto prokuratury

1 mln zł poręczenia majątkowego za Sławomira Nowaka trafił już na konto Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zgodnie z orzeczeniem sądu, podejrzany o korupcję minister w rządzie Donalda Tuska miał wpłacić pieniądze do dzisiaj, aby odzyskać wolność.

Mimo dotrzymanego terminu prokurator nie sporządził protokołu przyjęcia poręczenia, co obrona Nowaka uznała za działanie bezprawne. Śledczy z ewentualnym przyjęciem pieniędzy czekają na rozpoznanie przez sąd apelacyjny zażalenia na orzeczenie, które dało byłemu politykowi furtkę do opuszczenia aresztu.

Z obroną Nowaka nie czekają z kolei politycy Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Polskiego Stronnictwa Ludowego. W liście otwartym gwarantują, że do dnia wyroku pozostanie on dyspozycyjny dla organów państwa.

To próba wywarcia politycznej presji – ocenił wicemarszałek Senatu Marek Pęk.

– Sprawa Sławomira Nowaka jest przedmiotem działań prokuratury. Trzeba przyłożyć do niego równą miarę tak, jakby dotyczyło to każdego polskiego obywatela. Takie wywieranie presji jest nieuzasadnione. Od Platformy Obywatelskiej oczekiwałbym oświadczenia, że Sławomir Nowak powinien zostać potraktowany przez wymiar sprawiedliwości jak każdy Kowalski – powiedział wicemarszałek Marek Pęk.

W dotychczasowym śledztwie Sławomir Nowak usłyszał 17 zarzutów, w tym zarzut założenia zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Warszawie, Gdańsku i na Ukrainie. Polityk oskarżany jest też m.in. o kierowanie grupą i przyjęcie kilkumilionowych korzyści majątkowych.

Prokuratura informowała na początku czerwca, że to postępowanie jest na zaawansowanym etapie. W jego toku cały czas są pozyskiwane kolejne dowody.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl