Prokuratura zapowiada ekshumacje ofiar tragedii smoleńskiej

Prokuratorzy zajmujący się śledztwem ws. katastrofy smoleńskiej zapowiadają ekshumacje ofiar. Wskazują, że podczas sekcji zwłok doszło do nieprawidłowości.

Marek Pasionek, który stoi na czele prokuratorów zajmujących się śledztwem, zaznaczył wczoraj, że w obecnej sytuacji nie ma innej możliwości i ekshumacje trzeba przeprowadzić. Mają je poprzedzić jeszcze spotkania z rodzinami, ale ostateczna decyzja i tak będzie należała do prokuratorów.

Andrzej Melak, którego brat zginął pod Smoleńskiem mówi, że przyjmuje tę decyzję ze zrozumieniem.

– Ja to rozumiem, aprobuję. To nie jest łaska dla rodzin, nie jest to czymś, co lekko im przyjdzie przeżyć. Ale myślę, że większość rozumie potrzebę takiego rodzaju badań po to, by być pewnym, co było przyczyną, jeżeli oczywiście uda się wyciągnąć istotne informacje z tego, co w ciałach naszych bliskich się jeszcze znajdzie – mówi Andrzej Melak.

Prokuratura szuka teraz biegłych, którzy zajmą się ekshumacją prawie 90 ofiar.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl