Kujawsko-pomorskie: Prokuratura wszczęła postępowanie ws. wypadku wozów bojowych

Prokuratura Rejonowa w Golubiu-Dobrzyniu wszczęła postępowanie ws. wypadku transportu kolejowego z amerykańskim sprzętem wojskowym, który w poniedziałek wieczorem zahaczył o wiatę dworca w Kowalewie Pomorskim. Śledczy sprawdzają m.in., kto popełnił błąd przy załadunku.

Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod naszym nadzorem. Wyjaśniamy, kto popełnił błąd przy ustawieniu tych wozów, zaplanowaniu transportu” – powiedział PAP prokurator rejonowy w Golubiu-Dobrzyniu Jarosław Kosiński.

Dodał, że wozy bojowe były ustawione za wysoko na platformach, ale człowiek powinien był to wcześniej przewidzieć. Nie chciał przesądzić, jak długo może trwać postępowanie. Nie ma informacji, że sprawę zamierza przejąć prokuratura wojskowa.

Postępowanie zostało wszczęte z artykułu 173 par. 2 Kk, czyli nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu kolejowym. Jak wcześniej informowała PAP, w wyniku zdarzenia uszkodzonych zostało 10 z 37 wozów bojowych, przewożonych z Gdańska do Żagania.

Podczas przejazdu transportu wojskowego przez stacje w Kowalewie Pomorskim doszło do zahaczenia ładunku o wiatę. Nie ma żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa obsługi pasażerów na peronie oraz utrudnień w ruchu pociągów” – powiedział w poniedziałek wieczorem PAP rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Mirosław Siemieniec.

Na miejscu pojawili się przedstawiciele komisji badającej wypadki kolejowe.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości maszynisty i wszystkich członków załogi. Byli oni trzeźwi. Na terenie dworca nikt nie doznał obrażeń” – dodał oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu Jarosław Wiśniewski.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl