By Mateuszgdynia - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47389580

Sytuacja w kujawsko-pomorskich szpitalach została opanowana

Udało się opanować sytuację w szpitalach w kujawsko-pomorskiem – informuje wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Koronawirusem zakażony został personel kilku szpitali w tym województwie.

– Okres Świąt w woj. kujawsko pomorskim minął bardzo spokojnie – łączna liczba zarażonych wynosi obecnie 345. Mamy też dobre informacje: mamy 20 ozdrowieńców. To osoby, które uzyskały, po wcześniejszym wyniku dodatnim, dwa wyniku ujemne – mogą normalnie funkcjonować w przestrzeni publicznej i nie zarażają. Dobre informacje są takie, że szpitale, które miały w ostatnich dniach kłopoty, wracają do pracy. Mówimy o szpitalu we Włocławku, szpitalu miejskim w Toruniu, o szpitalu wojskowym im. Biziela w Bydgoszczy, szpitalu dziecięcym, szpitalu MSWiA. Są to jednostki, w których stwierdziliśmy zakażenie wśród lekarzy. Sytuację mamy obecnie opanowaną i poszczególne oddziały tych szpitali wracają do normalnej pracy – zaznaczył Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl