Wraca sprawa afery taśmowej

Warszawska prokuratura Okręgowa potwierdza, że  istnieje nagranie rozmowy ówczesnej wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej i szefa CBA Pawła Wojtunika.

Jak informuje jedna ze stacji telewizyjnych, dowodem na ich istnienie są zeznania jednego z podejrzanych, wskazał on szczegóły, które mógł poznać jedynie, gdy słyszał treść.

Poseł Mariusz Błaszczak, przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS podkreślił, że aferę od początku próbowano zamieść pod dywan. Polityk przypomniał, że PiS chciał powołania sejmowej komisji śledczej w tej sprawie.

– Pamiętamy, że ABW podległe premierowi Tuskowi weszło do redakcji tygodnika, który opublikował te taśmy. Mówiło się wówczas o rozmowie szefa CBA z wicepremier Bieńkowską. Mówiło się też o kontekście tej sprawy, że chodzi o duże pieniądze. Pani Bieńkowska zarządzała unijnymi funduszami przeznaczonymi na inwestycje. Z kolei szef CBA to szef instytucji, która zajmuje się przestrzeganiem zasad, walką z korupcją, z nadużyciami. Tego rodzaju rozmowa ma kluczowe znaczenie dla oceny sytuacji w Polsce – powiedział poseł Mariusz Błaszczak.

Podczas rozmowy z Bieńkowską Wojtunik miał niepochlebnie wypowiadać się o Radosławie Sikorskim, a zwłaszcza o jego postawie wobec akcji CBA w MSZ.

Chodzi o ubiegłoroczną sprawę wielomilionowego przetargu na obsługę polskiej prezydencji. Wojtunik miał się też skarżyć na to, że CBA w różnych spółkach państwowych, urzędach i ministerstwach napotyka tę samą, dobrze ustosunkowaną w środowisku PO spółkę od marketingu. Szef CBA miał też w niewybrednych słowach skrytykować ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl