fot. PAP

Sprawa finansowania kolacji ministra Sikorskiego w prokuraturze

Poseł Andrzej Jaworski złożył do Prokuratora Generalnego zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Radosława Sikorskiego. Chodzi o kolację Szefa MSW z byłym już szefem resortu finansów Jackiem Rostowskim, z której nagrania ujawnił tygodnik „Wprost”.

Poseł wskazuje, że Sikorski uregulował rachunek opiewający na kwotę ponad 1350 zł służbową kartą, przez co uzyskał korzyść majątkową w tej kwocie. Parlamentarzysta podnosi, że Sikorski poświadczył na fakturze VAT nieprawdę, że wydatek został poniesiony za kolację służbową, w sytuacji, gdy publicznie głosił, że kolacja miała charakter wyłącznie prywatny.        

– Zwróciłem uwagę na fakt, że na tym prywatnym spotkaniu minister Sikorski pojawił się jednak jako osoba publiczna, ponieważ dojechał tam służbowym samochodem, ale co najważniejsze płacił za ten wykwintny posiłek z pieniędzy ministerstwa. Minister Sikorski wprowadził w błąd swoje ministerstwo – dział finansowy, a także nie odprowadził stosownych podatków – tłumaczy poseł.

Poseł zaznacza, że prawno-karnej oceny postępowania ministra nie zmienia fakt ewentualnego zwrócenia kosztów tego posiłku.

RIRM

drukuj