fot. twitter.com

CBŚP rozbiło gang produkujący i sprzedający amfetaminę – 25 zatrzymanych

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Lublina rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się produkcją amfetaminy i handlem tą substancją. Do tej pory w śledztwie zatrzymano 25 osób – dowiedziała się we wtorek PAP w CBŚP.

Członkowie grupy zajmowali się przetwarzaniem nielegalnie przywiezionej z zagranicy cieczy, tzw. wody, zawierającej zasadową amfetaminę, z której uzyskiwano siarczan amfetaminy. Terenem działania grupy były województwa śląskie, małopolskie, opolskie i dolnośląskie” – powiedziała PAP rzeczniczka prasowa CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Z ustaleń śledczych wynika, że od kwietnia 2016 do marca 2017 roku, w trakcie działania grupy przetworzono ok. 33 litrów płynnej amfetaminy, z której można było wyprodukować ponad 120 kg amfetaminy.

Członkowie grupy mogli także wprowadzić na rynek ok. 17 litrów płynnej amfetaminy, z której można by wytworzyć co najmniej 50 kg narkotyku” – powiedziała Jurkiewicz.

Do pierwszych zatrzymań doszło na przełomie poprzedniego i bieżącego roku, a dotychczas zatrzymano 25 osób.

Podejrzanym przedstawiono w prokuraturze zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udziału w produkcji i obrocie substancji psychotropowych i środków odurzających. Zabezpieczono także mienie na ponad 200 tys. zł” – powiedziała rzeczniczka CBŚP.

Sprawa jest wielowątkowa, skomplikowana i cały czas ma charakter rozwojowy” – dodała.

PAP/RIRM

drukuj