fot. twitter.com

CBŚP pomogło zlikwidować nielegalną fabrykę papierosów w Niemczech, zatrzymano 6 Polaków

Centralne Biuro Śledcze Policji doprowadziło do zlikwidowania nielegalnej fabryki papierosów na terenie Niemiec. Dzięki działaniom polskich służb doszło do zatrzymania 12 osób, w tym 6 Polaków, i przejęto wyroby tytoniowe warte ok. 3,8 mln euro.

Zespół prasowy CBŚP poinformował, że do międzynarodowego sukcesu przyczyniły się działania funkcjonariuszy z bydgoskiego zarządu Biura.

„Funkcjonariusze policji ustalili, że na terenie Niemiec może działać nielegalna fabryka papierosów. Za pośrednictwem Europolu nawiązano współpracę z funkcjonariuszami Biura Kontroli Celnej w Essen Służby Celnej Republiki Federalnej Niemiec. Policjanci CBŚP przekazali niemieckim funkcjonariuszom informację dotyczącą lokalizacji fabryki” – przekazało CBŚP.

Dzięki przekazanym przez polskie służby informacjom, niemieccy celnicy zlokalizowali i zlikwidowali fabrykę papierosów. Mieściła się w Nadrenii Północnej-Westfalii, w zachodniej części Niemiec. Celnicy zatrzymali 12 osób – 6 Polaków i 6 obywateli Ukrainy.

Z informacji przekazanych przez CBŚP wynika, że w trakcie przeszukania fabryki zabezpieczono 11 milionów sztuk papierosów, 6 ton tytoniu oraz „ogromne ilości komponentów niezbędnych do produkcji papierosów”.

„Przejęto także specjalistyczną maszynę do produkcji papierosów, dwie maszyny do suszenia tytoniu, sprężarki, agregaty prądotwórcze, wózek widłowy, ciągnik z naczepą i dwa samochody” – poinformowało biuro śledcze.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych wyrobów to ponad 3,8 mln euro, czyli ponad 16 milionów złotych. Z ustaleń śledczych wynika, że papierosy miały najprawdopodobniej trafić na rynek brytyjski.

„Strona niemiecka wyliczyła szacunkową wartość uszczupleń należnych podatków na kwotę ok. 2,4 mln euro” – podało CBŚP.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl