fot. episkopat.pl

Korea Północna zawierzona Matce Bożej Fatimskiej

Katolicy w Korei Południowej zgromadzili się we wtorek w stołecznej katedrze na cotygodniowej modlitwie w intencji pojednania narodowego. Wiedzą, że ich staraniom towarzyszy opieka Maryi. 15 sierpnia stolica rządzonej przez komunistów Korei Północnej oficjalnie została zawierzona i poświęcona Matce Bożej Fatimskiej.

Aktu tego dokonał ks. kard. Andrew Soo-jung Yeom. Arcybiskup Seulu jest również administratorem apostolskim Pjongjangu. Było to pierwsze wydarzenie kościelne, którego podmiotem była wspólnota wierzących w stolicy komunistycznej Korei.

Ks. Kard. Yeom wskazał, że aby doszło do ewangelicznego wyzwolenia całego ludu koreańskiego, niezbędne jest autentyczne nawrócenie.

„Jako administrator apostolski Pjongjangu błagam Maryję o wstawiennictwo w sprawie nawrócenia tych, którzy na tej ziemi uznają się za ateistów. Błagam Chrystusa zmartwychwstałego, aby na naszym Półwyspie Koreańskim wszystko uczynił nowe” – modlił się ks. kard. Yeom.

Zwierzchnik Kościoła katolickiego w obydwu stolicach Korei wyraził nadzieję, że już niebawem wszyscy wierzący będą mogli wspólnie obchodzić uroczystość Wniebowzięcia, która jest też dla Koreańczyków świętem państwowym. Tego bowiem dnia w 1945 r. zakończyło się japońskie panowanie na półwyspie.

vaticannews.va

drukuj