PAP/EPA

Korea Północna wystrzeliła kolejny pocisk balistyczny

Korea Północna wystrzeliła pocisk balistyczny. Powiadomiła o tym Korea Południowa.

Północnokoreańska rakieta została wystrzelona z okolic Pjongjangu, stolicy kraju, w kierunku Morza Japońskiego. Według relacji strony południowokoreańskiej pocisk przeleciał około 300 kilometrów, po czym wpadł do wody poza wyłączną strefą ekonomiczną. To kolejny pocisk, który Siły Zbrojne Korei Północnej wystrzeliły w ramach testów.

W sobotę północnokoreańska agencja prasowa informowała, że dokonano prób z głowicą bojową dla strategicznego pocisku, który – jak podała agencja Reutera – ma być przeznaczony do przenoszenia głowicy nuklearnej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl