CBŚP zatrzymało pięciu mężczyzn zajmujących się praniem pieniędzy

Pięciu mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, członków zorganizowanej grupy przestępczej, którzy „wyprali” od 1,5 do 6,5 mln zł pochodzących z nielegalnej sprzedaży sterydów, zatrzymali policjanci olsztyńskiego Centralnego Biura Śledczego Policji – dowiedziała się PAP w CBŚP.

Anaboliki były wysyłane do Ameryki Północnej, a pieniądze pochodzące z tego przestępstwa były legalizowane w Polsce.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty udziału w grupie przestępczej oraz zarzuty prania pieniędzy. Wobec dwóch zatrzymanych osób sąd zastosował 3 miesięczny areszt, natomiast wobec pozostałych 3 osób – inne środki zapobiegawcze. Podejrzanym grozi od 8 do 10 lat pozbawienia wolności.

Według ustaleń śledczych mężczyźni w ramach zorganizowanej grupy przestępczej w latach 2010-2012 zajmowali się legalizacją pieniędzy pochodzących z obrotu sterydami. Ich zadaniem było werbowanie i zatrudnianie tzw. słupów, czyli osób, których zadaniem było wypłacenie pieniędzy nadanych zagranicznymi przekazami pieniężnymi z USA. Funkcjonariusze ustalili, że w nielegalnym procederze brało udział blisko 100 osób.

„Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań” – powiedziała PAP rzeczniczka CBŚP komendant Agnieszka Hamelusz.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl