fot. twitter.com/PremierRP

PO złoży wniosek o wotum nieufności wobec rządu

Platforma Obywatelska ma w tym tygodniu  złożyć w Sejmie wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec rządu. Partia tłumaczy, że ma to związek z aktywnością premier Beaty Szydło i szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego na arenie europejskiej.

W ocenie polityków PO rząd się skompromitował i doprowadził do izolacji Polski w Unii Europejskiej. Poparcie dla wniosku zapowiedzieli politycy Nowoczesnej.

Zdaniem Prawa i Sprawiedliwości wniosek jest absurdalny. Wiceminister kultury Jarosław Sellin ocenia, że działanie opozycji nie będzie skuteczne.

– Normalny instrument, który opozycja ma w rękach – i się na to nie obrażam, ma prawo z takiego instrumentu korzystać. Jestem ciekaw, jaki charyzmatyczny kandydat na premiera będzie zgłoszony w ramach tego wniosku – bo musi być zgłoszony. Natomiast skończy się to tylko wielkim hałasem, wielką awanturą. W Polsce dalej będzie rządzić dobry rząd Beaty Szydło – powiedział Jarosław Sellin

Pisemny wniosek o wyrażenie wotum nieufności może złożyć na ręce marszałka Sejmu grupa co najmniej 46 posłów.

Głosowanie nad wnioskiem odbywa się nie wcześniej niż po upływie 7 dni od jego złożenia. Do wyrażenia rządowi wotum nieufności potrzebna jest większość ustawowej liczby posłów, czyli co najmniej 231.

RIRM

drukuj