Film „Zerwany kłos” wyświetlany w kinach w całej Polsce

W kinach w całej Polsce odbywają się seanse filmu „Zerwany kłos”. Obraz w reżyserii Witolda Ludwiga stworzyli studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Film przedstawia historię życia i śmierci błogosławionej Karoliny Kózki.

„Zerwany kłos” powstał jako wotum wdzięczności dla św. Jana Pawła II za dar Światowych Dni Młodzieży. Jego producentem jest Fundacja Lux Veritatis. Cieszący się dużym zainteresowaniem obraz od lutego można oglądać w kinach.

Postać Karoliny Kózkówny zagrała studentka WSKSiM Aleksandra Hejda. W postać ojca błogosławionej – Jana Kózki – wcielił się zawodowy aktor Dariusz Kowalski. Scenarzystą i reżyserem jest Witold Ludwig, student WSKSiM.

Temat doskonały – mówi o filmie pani Agnieszka, uczestniczka jednego z seansów w Szczecinie.

– Karolina Kózkówna to osoba, która może wiele pomóc i nie tylko współczesnej młodzieży, ale nam wszystkim. Piękna postawa, bohaterska postawa, wiara i zaufanie. Cieszę się, że taka możliwość jest w Szczecinie – ocenia uczestniczka seansu.

Obraz powstał dzięki ofiarom z 1 procenta przeznaczonym na Fundację Nasza Przyszłość. Projekcja „Zerwanego kłosa” w wybranych kinach potrwa do połowy kwietnia.

TV Trwam News/RIRM

drukuj