fot. facebook.com

Kino Luna: Pokaz prasowy filmu „Zerwany kłos”

W warszawskim kinie Luna odbył się pokaz prasowy filmu „Zerwany kłos”. Produkcja została zrealizowana przez studentów i absolwentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Fundację Lux Veritatis.

Ekranizacja przedstawia historię życia i męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny. Reżyser Witold Ludwig podkreśla, że film odpowiada na niebezpieczne wyzwania, jakie niesie współczesna cywilizacja.

– Film „Zerwany kłos” jest wezwanie rzuconym współczesnej cywilizacji, postmodernizmowi i nihilizmowi, który niszczy nie tylko kulturę, ale który przede wszystkim infekuje ludzką duszę. Ten film pokazuje to, co piękne, to, co dobre i to, co mądre. To świadectwo prostej, wiejskiej dziewczyny jest nadal aktualne, zwłaszcza w obliczu prześladowania chrześcijan i tak bardzo poranionej godności kobiety. O tym mówi film „Zerwany kłos”, który w prawdzie jest dramatyczną historią, ale tą, która wlewa w serce widza nadzieję i uskrzydla go. Ufamy, że czyni widza lepszym – wskazuje reżyser filmu „Zerwany kłos”.

W rolę Karoliny Kózkówny wcieliła się studentka WSKSiM Aleksandra Hejda, a jej ojca gra aktor Dariusz Kowalski.

Kinowa premiera odbędzie się 17 lutego. Produkcję można też zobaczyć na pokazach przedpremierowych. Każdy, kto jest zainteresowany filmem może zapytać o jego dostępność w lokalnych kinach.

Partnerem filmu są Radio Maryja i TV Trwam. Patronat medialny objęła TVP.

RIRM

drukuj