E. Kopacz przesłuchana ws. nieprzeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej

Była premier i minister zdrowia Ewa Kopacz była dziś przesłuchiwana w Prokuraturze Krajowej w Warszawie. Jak informowała rzecznik PK Ewa Bialik, przesłuchanie dotyczyło sprawy nieprzeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

Była premier w czasie, gdy doszło do katastrofy smoleńskiej pełniła funkcję ministra zdrowia.

Po katastrofie, wraz z zespołem ekspertów Ewa Kopacz pojechała do Moskwy, by uczestniczyć w identyfikacji ofiar. Część bliskich ofiar zarzucała jej później, że na miejscu nie dopilnowano prac strony rosyjskiej.

Decyzje w sprawie sekcji zwłok podejmuje prokurator a nie polityk – mówiła Ewa Kopacz po wyjściu z prokuratury. Dziennikarze pytali ją, czy miała, jako ówczesna minister zdrowia, wpływ na decyzje w sprawie nieprzeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

Dopytywana czy to prokuratora popełniła błąd Kopacz odpowiedziała: „Nie ja to będę oceniać, absolutnie, kto popełnił błąd”.

10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku w katastrofie Tu-154M zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl