Mataczenie w sprawie smoleńskiej

Pojawiają się informacje o ekshumacji śp. prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego.  Organy państwa polskiego, które zajmują się tragedią smoleńską nie dochodzą do prawdy; zajmują się matactwem – powiedział poseł Antoni Macierewicz.

Szef parlamentarnego zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. odniósł się w ten sposób do nie prawidłowości do jakich  doszło przy sekcji zwłok ofiar przeprowadzonych w Rosji. Efektem tego są ekshumacje już przeprowadzone  i zaplanowane. Nieoficjalnie  mówi się, że ekshumowane ma zostać ciało  śp. prezydenta RP na uchodźctwie Ryszarda Kaczorowskiego.

– Tylko 28 ciał było w stanie, w którym można było je zidentyfikować tylko poprzez ogląd, nie przez badanie DNA. Tylko tych ciał mógł ewentualnie dotyczyć problem zamiany.  W 6 wypadkach na 28 jest błąd, o którym dzisiaj mówimy, bo przecież syn, czy wnuk nie rozpoznali w drugiej osobie swojej mamy. Oni nie twierdzą w sposób ultymatywny, ale że nie są tego pewni. Więc być może trzeba poszukiwać ciała Ani. Być może jest ono gdzie indziej – powiedział Antoni Macierewicz.

Szef parlamentarnego zespołu zwróci się z wnioskiem do Sejmu o powołanie międzynarodowej komisji.

Polscy prokuratorzy otrzymali prawo do uczestniczenia w sekcjach zwłok dokonywanych przez Rosjan oraz w oględzinach miejsca zdarzenia i wraku. Nie zrobili ani jednego, ani drugiego ponieważ – jak powiedział pan Donald Tusk – polska racja stanu wymagała, żeby nie naciskać na Rosję. Tak rozumiał pan premier Donald Tusk polska rację stanu. Nie ma innego wyjścia. Tu już nie chodzi o komisję śledcza. Tu nie chodzi o działania kosmetyczne. Tu musi być międzynarodowa komisja ponieważ państwo rosyjskie nie chciało, a administracja pana Donalda Tuska wyraźnie sobie z tym nie radzi  wprowadza nas w manowce – powiedział Antoni Macierewicz.  

Audycja PPW z udziałem Antoniego Macierewicza:

 

RIRM

 

drukuj