Warszawa: trwają obchody 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej

Msza św. w kościele Seminaryjnym w Warszawie rozpoczęła o godz. 8 rano stołeczne obchody 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Na dziś zaplanowano również m.in. wystąpienie prezydenta RP Andrzeja Dudy, wieczorną Eucharystię w Bazylice Archikatedralnej oraz Marsz Pamięci, który zakończony przemówienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

W południe ma się również odbyć posiedzenie podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej, która przedstawi rezultaty swojej ponadrocznej pracy. 

Według informacji medialnych wnioski, jakie płyną z prac zespołu to błędne naprowadzanie przez rosyjskich kontrolerów polskiego Tu-154M oraz rozpad samolotu w powietrzu w odległości 900 metrów od pasa startowego lotniska Siewiernyj.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Świat, którego żona zginęła w katastrofie, liczy na to, że konferencja przybliży nas do prawdy o tragedii. Polityk przekonuje, że tzw. śledztwo prokuratorskie oraz dochodzenie Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych były fikcją.

Te badania były nastawione raczej na to, żeby zaciemnić obraz, zamazać rzeczywisty przebieg wypadków, niż żeby cokolwiek wyjaśnić i odkryć. Na pewno wiemy, że raport (komisji) Millera to jest papier właściwie bezwartościowy, że jest tam mnóstwo bzdur i niedorzeczności, wręcz sprzeczności z prawami fizyki. Wiemy również, że nie przeprowadzono zupełnie elementarnych, podstawowych badań, czynności śledczych, dochodzeniowych – mówi Jacek Świat.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęli wszyscy pasażerowie – 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl