Utrudnienia w ruchu kolejowym po wypadku w Kozłowie

Do soboty mogą potrwać utrudnienia w ruchu kolejowym na trasie Nidzica-Działdowo związane z naprawą sieci trakcyjnej, uszkodzonej po wypadku w Kozłowie (Warmińsko-Mazurskie). W piątek rano pociąg z Olsztyna do Bielska-Białej zderzył się tam z ciężarówką.

Jak poinformował rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej Krzysztof Pardo, w piątek rano na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Kozłowie ciężarówka przewożąca słomę wjechała pod pociąg Intercity „Kormoran” relacji Olsztyn-Bielsko-Biała. W wypadku nie ucierpiał nikt z pasażerów i obsługi pociągu.

Kierowca ciężarówki wyszedł z kabiny o własnych siłach i został przewieziony do szpitala na obserwację. W wyniku zderzenia doszło do pożaru ładunku na naczepie samochodu, który został szybko ugaszony przez strażaków.

Mirosław Siemieniec z biura prasowego PKP PLK powiedział, że nie wiadomo dlaczego kierowca – mimo dobrej widoczności – nie zatrzymał się przed znakiem „stop” i wjechał na przejazd kolejowy.

Jak dodał, ok. 100 pasażerów, którzy podróżowali „Kormoranem”, zostało dowiezionych autobusami do Działdowa, gdzie podstawiono zastępczy pociąg do Bielska-Białej.

Siemieniec poinformował również, że w wyniku wypadku został uszkodzony słup i sieć trakcyjna. Służby techniczne oceniły wstępnie, że naprawa potrwa do soboty.

Do tego czasu przewozy regionalne zapewnią pasażerom komunikację zastępczą pomiędzy Działdowem a Nidzicą. Pociągi dalekobieżne mają jeździć przez Iławę, co może wydłużyć podróż o ok. 60 minut.

PAP/RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl