By Bardrock - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9798784

Min. A. Adamczyk: PKP Intercity SA notuje wzrost liczby pasażerów; szacujemy, że będzie ich 46 mln

Szacujemy, że PKP Intercity SA zanotuje w 2018 roku wzrost liczby pasażerów do 46 mln; to około 8 proc. więcej niż w 2017 r. – powiedział w piątek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodał, że tym samym spółka kończy trzeci rok z rzędu z zyskiem.

„Będzie to kolejny, trzeci rok na plusie, czyli 190 mln czystego zysku. To niezmiernie ważne, że polski przewoźnik, który jeszcze przed kilkoma laty notował straty, o którym mówiono, że należy go zrestrukturyzować, dzisiaj jest bardzo poważnym i pozytywnym operatorem na rynku” – powiedział w piątek dziennikarzom Andrzej Adamczyk.

Szef resortu infrastruktury dodał, że są kwestie, z których spółka i resort nie są zadowoleni, ale „pan prezes i zarząd (PKP Intercity SA – PAP) doskonale o tym wiedzą”.

„To jest zadanie postawione przed zarządem, żeby pasażerowie również byli zadowoleni z faktu, że pociągi jeżdżą punktualnie. To jest zadanie, z którego zarząd każdego tygodnia zdaje relacje” – zapewnił Andrzej Adamczyk.

Szef resortu infrastruktury wziął w piątek udział w briefingu prasowym na temat podsumowania tegorocznej działalności PKP Intercity SA oraz planów przewoźnika na 2019 rok. Spotkanie połączono z inauguracyjnym przejazdem pierwszego składu Pendolino wyposażonego w Wi-Fi.

PAP/RIRM

drukuj