fot. twitter.com/PKPIntercityPDP

Rusza graficzna rezerwacja miejsc w PKP Intercity

PKP Intercity wprowadziło pilotażowo graficzną rezerwację miejsc w wybranych składach wagonowych kategorii Express Intercity.

Dotychczas rozwiązanie było dostępne tylko w elektrycznych i spalinowych zespołach trakcyjnych.

Dzięki graficznej rezerwacji miejsc można sprawdzić kierunek jazdy oraz wybrać miejsce specjalne np. dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich czy z rowerem. Z tej funkcji pasażerowie mogą skorzystać podczas zakupu biletów na stronie internetowej przewoźnika. Niebawem funkcjonalność będzie dostępna także na aplikacji mobilnej PKP Intercity.

Rzecznik prasowy spółki, Cezary Nowak, podkreśla, że to istotne udogodnienie, dzięki któremu pasażerowie mogą sprawdzić m.in. dostępność miejsc w pociągu.

Funkcja ta była dostępna jedynie w spalinowych i elektrycznych zespołach trakcyjnych. Wprowadzenie jej do składów wagonowych obsługujących pociągi EIC „Chrobry”, EIC „Tatry” czy krajowe relacje pociągów Berlin-Warszawa Express, jest o wiele większym wyzwaniem, ponieważ pociągi tego typu w okolicy świąt czy w sezonie letnim są wydłużane dodatkowymi wagonami wraz ze wzrostem frekwencji. Biorąc pod uwagę pilotażowy charakter nowej funkcjonalności pozostajemy otwarci na wszelkie sugestie i uwagi podróżnych w tym zakresie, by jeszcze lepiej dostosować do potrzeb pasażerów – zaznacza Cezary Nowak.

Rozszerzanie pilotażu zaplanowano na okres wakacyjny. Wszystkie pociągi mają zostać objęte systemem graficznej rezerwacji miejsc do końca bieżącego roku.

 

RIRM

 

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl