fot. https://twitter.com/JagiellonskiUni

Uniwersytet Jagielloński promujący lewicowe ideologie – ponownie wybrany najlepszą uczelnią w Polsce

Uniwersytet Jagielloński został wybrany najlepszą uczelnią w Polsce. Jednocześnie nie milkną echa po kontrowersyjnej ankiecie, która trafiła do studentów tej uczelni. Żacy mieli w niej zdecydować o swojej płci. Obok pozycji „kobieta” i „mężczyzna” pojawiły się trzy dodatkowe.

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie ponownie zajął pierwsze miejsce w rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021.

 – Nie mam wątpliwości, że tego wielkiego przedsięwzięcia nie udałoby się zrealizować, gdyby nie wysiłki wszystkich członków naszej wspólnoty: nauczycieli akademickich, studentów, doktorantów oraz pracowników niebędących nauczycielami akademickimi – wskazał prof. Jacek Popiel, rektor UJ.

 Ranking bierze pod uwagę wskaźniki zgrupowane w kryteriach: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, innowacyjność i umiędzynarodowienie.

Trudno wśród tych kryteriów znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego do studentów trafiła ankieta, w której można było zaznaczyć inną płeć niż kobieta/mężczyzna.

 Uczelnia utrzymuje, że ma to służyć badaniom naukowym. Na ankietę od razu zareagowała małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

„Szok! Uniwersytet Jagielloński zamienia się w agencję towarzyską! Przygotowuje ofertę wg płci kulturowych. Pierwsza polska wyższa uczelnia, z historią od 1364 r. stosuje segregację studentów po neomarksistowsku” – napisała na Twitterze małopolska kurator oświaty.

Rektor uczelni prof. Jacek Popiel w liście otwartym odpowiedział na zarzuty Barbary Nowak.

 „Za tym, co Pani Kurator określiła trywializująco jako „segregację studentów po neomarksistowsku”, mającą rzekomo – według Pani własnego sformułowania – prowadzić do „zamiany Uniwersytetu Jagiellońskiego w agencję towarzyską”, stoją historie prawdziwych ludzi – ich osobiste dramaty, zmagania i lęki, wynikające z dyskryminacji, która dotyka ich na co dzień” – zaznaczył.

 – Zejdźmy z tej drogi, zajmijmy się tym, co jest głównym przekazem uniwersytetu, czyli przekazywaniem wiedzy, a nie rozpraszajmy się – odpowiedziała Barbara Nowak.

 Profesor zwyczajny UJ i eurodeputowany PiS Ryszard Legutko, także nie kryje swojego zdziwienia. Nie tyle samą ankietą, a jednostką uczelni działającą na rzecz równości. „To złe praktyki z krajów zachodnich” – czytamy w liście europosła do rektora uczelni.

 – Jeżeli tworzymy strukturę, którą opłacamy i specjalnie programujemy po to, by szukała nierówności i dyskryminacji, to jest oczywiste, że dość szybko je znajdzie, by udowodnić rację swojego istnienia, a także prędzej czy później przedsięweźmie kroki, które podejmowane są na setkach innych uczuleni – wskazał Ryszard Legutko.

 Profesor zaapelował także do rektora uczelni o zakończenie podobnych działań i likwidację jednostki „walczącej o równość”.

List otwarty do Rektora UJ

 TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl