fot. PAP

UKE rozpoczął kontrolę Polskiej Grupy Pocztowej

Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczął kontrolę Polskiej Grupy Pocztowej. Urzędnicy sprawdzą m.in., czy spółka przestrzegała tajemnicy pocztowej.

28 stycznia Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła śledztwo ws. przetargu na dwuletnią obsługę korespondencji z sądów i prokuratur, wycenionego na ok. pół mld zł. Kontrakt zdobyła Polska Grupa Pocztowa, bo złożyła ofertę o ponad 84 mln zł niższą od Poczty Polskiej.

Od wyników przetargu odwołała się Poczta Polska, bo uważa, że Polska Grupa Pocztowa nie spełnia jednego z warunków przetargu – nie ma placówki pocztowej w każdej gminie. Poczta twierdzi, że jest jedyną firmą, która może w bezpieczny sposób obsługiwać korespondencję z sądów i prokuratur.

– Te wszystkie zdarzenia potwierdzają nasz punkt widzenia, że doszło do kuriozalnego naruszenia prawa. Ustawy pewne rzeczy gwarantowały. Cieszę się, że regulator rynku, bo UKE to regulator rynku, instytucja, która w imieniu państwa decyduje o rynku pocztowym, wreszcie spojrzał na tę sprawę i Panu Bogu dzięki – mówił Janusz Szabowski, wiceprzewodniczący NSZZ „S” Pracowników Poczty Polskiej.

 

RIRM

drukuj