fot. PAP/Rafał Guz

[TYLKO U NAS] Mec. P. Ł. Andrzejewski: po efektach funkcjonowania widać, że wymiar sprawiedliwości działa źle

Mec. Piotr Łukasz Andrzejewski w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja podkreślił, że wymiar sprawiedliwości wymaga reformy, ponieważ jego złe funkcjonowanie widać po efektywności działania. Sędzia Trybunału Stanu zaznaczył również, że obecnie sędziowie nie służą obywatelom.

Obecna sytuacja w polskiej polityce mobilizuje wszystkie siły, którym zależy na suwerenności i niepodległości państwa polskiego, jego organów i społeczeństwa – powiedział Piotr Łukasz Andrzejewski.

Jesteśmy w tej chwili w nurcie dziejowym, który decyduje o naszej przyszłości. Wydaję mi się, że od myśli Jana Pawła II: „demokracja bez wartości zmienia się w zakamuflowany totalitaryzm”, prowadzi droga do tego, o czym mówił Donald Trump w Warszawie: „obecnie jesteśmy w nurcie globalnej konfrontacji”. Wydaję mi się, że to trzecie tysiąclecie będzie Ducha Świętego albo szatana – powiedział sędzia Trybunału Stanu.

Mec. Andrzejewski wskazał na konieczność reformy wymiaru sprawiedliwości.

Czy instytucje wymiaru sprawiedliwości służą nam wszystkim? Czy służą dobrze bez obostrzeń i asekuracji elit, czy jest to bastion, który blokuje wolę narodu i przemian? Wymiar sprawiedliwości jest przykładem nieruszonej zasady okrągłostołowej, czyli pełnej niezależności elit sądowniczych, które nie tyle kierują się ochroną niezawisłości sędziego przy orzekaniu w sprawie, ile kierują się jego dyspozycyjności pozytywistycznej wobec interesów kształtowanych doraźnie przez samych sędziów. Że jest źle w tym zakresie, to widać po efektach funkcjonowania – powiedział prawnik.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem mec. Piotra Łukasza Andrzejewskiego można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj